somatodrol-na-maseJak dowiedzieliśmy się z rzetelnego źródła na jednym z zawodów kulturystycznych doszło do wykrycia wspomagaczy u jednego ze sportowców. Prawdopodobnie chodzi o suplement Somatodrol, który cieszy się opinią bardzo skutecznego produktu w środowisku kulturystów. Jeśli domniemania się potwierdzą, to tego pana raczej nie będzie można nazwać już sportowcem. Niestety ostatnimi czasy informacje o nielegalnym wspomaganiu organizmu przez zawodników jest niemalże codziennością. Z resztą jeszcze słychać echo skandalu z uczestnictwem lekkoatletów podczas Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro. Na szczęście oni nie zostali dopuszczeni nawet do zawodów. Jest to przykre, kiedy idole wielu młodych osób okazują się oszustami. Sportowiec odnoszący sukcesy jest postrzegany jako nieugięty i dający zawsze z siebie wszystko. Podziwia się jego wytrwałość i osiąganie tego co wydaje się niemożliwe. I kiedy nagle ta bańka pęka jego kibice czują się po prostu oszukani.

Jaką substancję wykryto u polskiego kulturysty?

Specjalnie nie publikujemy dokładnych danych zawodnika, gdyż nie są to informacje zupełnie potwierdzone. Jak wiadomo często dochodzi do pomyłki i taka wiadomość puszczona w eter może rzutować na karierę sportowca. Jednak jeśli tylko potwierdzą się te doniesienia to oczywiście chętnie napiętnujemy taką osobę. Powinien to być przykład, a raczej przestroga przed innymi.

Spekuluje się, że to był Somatodrol – tabletki przyspieszające wzrost masy mięśniowej.

Jedną z substancji niedozwolonych jest TESTOSTERON. To właśnie obecność tego hormonu wykryto. Oczywiście w każdym organizmie znajduje się testosteron, więc to normalne. Jednakże są pewne standardy przyjęte w zawodach. Chodzi o to, że poziom testosteronu po kuracji Somatodrolem znacznie wzrasta. Jest efekt obecności w tych tabletkach pewnych substancji, które pobudzają organizm do zmożonej produkcji hormonu. Mowa tu m.in. o argininie czy beta-alaninie.

Drugim niedozwolonym związkiem, który znaleźli po badaniu był HORMON WZROSTU. Jak się dowiedzieliśmy to jeszcze bardziej potwierdza udział Somatodrolu. To kolejna zaleta tego suplementu – zwiększenie poziomu hormonu HGH we krwi.

Dlaczego hormony są tak skuteczne dla kulturystów?

Przede wszystkim testosteron oraz hormon wzrostu znacznie wspomagają przyrost masy mięśniowej. Dodatkowym bonusem jest zwiększenie siły i wydajności podczas treningu. Natomiast wisienką na torcie okazuję się przyspieszona regeneracja po wysiłku fizycznym. Jak widać dla osób zawodowo zajmujących się kulturystyką jest to nieoceniona pomoc. Dlatego też taką popularnością cieszą się takie produkty jak wspomniany Somatodrol. Taki suplement niby nie jest zabroniony, ponieważ sam w sobie nie posiada hormonów. Jednakże taki poziom jaki wykazały badania polskiego sportowca w naturze nie występuje. Nic dziwnego, że Somatodrol opinie ma takie dobre.